Brazilské letectvo našlo trosky pohřešovaného letadla Air France

AKTUALIZOVÁNO: Brasilia - Brazilské letectvo v úterý oznámilo, že 650 kilometrů severovýchodně od Brazílie spatřilo v Atlantském oceánu trosky letadla, patrně Airbusu A 330-200 společnosti Air France, který zmizel v pondělí i s 228 lidmi na palubě. Informuje o tom agentura Reuters a televize CNN.

Přidejte svůj názor

Brazilské letectvo našlo trosky pohřešovaného letadla Air France - anotační foto

V moři Brazilci zaznamenali kovové trosky, sedadla z letadla, nafouknutou oranžovou záchrannou vestu a skvrna na hladině, patrně od leteckého kerosenu.

K místu, kde byly trosky objeveny, míří tři plavidla, která by měla trosky naložit a určit, zda skutečně pocházejí z havarovaného stroje.

Pokud se to potvrdí, bude zahájena operace, která bude mít za cíl vyzvednutí černé skříňky stroje z hloubky téměř čtyř kilometrů pod hladinou Atlantiku.

Podle expertů může tato operace trvat dlouho a její výsledek je nejistý, protože na hladině plující trosky mohly být od místa nehody uneseny mořským proudem a větrem kilometry daleko.

"Nyní musíme zpětně zjistit z pozice trosek, kde se stroj zřítil. Za více než 42 hodin a při současné rychlosti proudů to může být i několik mil," řekl Greg Feith, expert amerického Úřadu pro bezpečnost letecké dopravy.

Airbus společnosti Air France zmizel z radarů v pondělí kolem 3. hodiny ráno SELČ, zřítil se do oceánu. Je zjevné, že havárii nikdo nepřežil.

Na palubě airbusu bylo 216 cestujících, z toho 126 mužů, 82 žen a osm dětí včetně jednoho kojence, a dvanáctičlenná francouzská posádka - tři piloti a devět letušek a stevardů.

Airbusem letělo 73 Francouzů, 58 Brazilců, 26 Němců, devět Italů, stejně Číňanů, šest Švýcarů, pět Britů, pět Libanonců, čtyři Maďaři, tři Irové, tři Norové, tři Slováci, po dvou Polácích, Španělech, Maročanech a Američanech a po jednom obyvateli Argentiny, Kanady, Jižní Afriky, Rakouska, Belgie, Gambie, Islandu, Filipín, Rumunska, Ruska, Turecka, Estonska, Nizozemska, Dánska, Chorvatska a Švédska.

V letounu se nenacházel žádný Čech.

Podle prvních hypotéz byl stroj, který se v době havárie pohyboval v oblasti bouře, zasažen bleskem. Experti ale tvrdí, že zásah bleskem sám o sobě by nevyřadil letadlo z provozu.

Letadlo bylo staré čtyři roky a 16. května prošlo rutinní údržbou.

Stroj z kokpitu řídili tři piloti včetně zkušeného 58letého kapitána, který nalétal více než 11 000 hodin. S Airbusem pak nalétal 1 700 hodin. Dva druzí piloti, kterým bylo 37 a 32 let, nalétali 3000 a 6600 hodin. Samotné letadlo bylo podle Air France ve vzduchu po 18870 hodin.

Témata: Letecké nehody
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Brazilské letectvo našlo trosky pohřešovaného letadla Air France

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Cizinec vjel s náklaďákem na přejezd ve Vratimově, uvěznily ho závory - anotační foto

Cizinec vjel s náklaďákem na přejezd ve Vratimově, uvěznily ho závory

19.03.2017 12:02 Ostrava - Řidič (35) nákladního vozu vjel v sobotu ve Vratimově u Ostravy i přes svítící červené…

Metro B opět stálo. Do kolejiště skočil cizinec, totéž udělal již v pátek - anotační foto

Metro B opět stálo. Do kolejiště skočil cizinec, totéž udělal již v pátek

15.03.2017 08:47 Praha - Ve stanici Florenc na trase metra B dnes kolem 06:00 skočil čtyřicetiletý cizinec do…

Nehoda deseti aut na tři hodiny uzavřela Štěrboholskou spojku - anotační foto

Nehoda deseti aut na tři hodiny uzavřela Štěrboholskou spojku

10.03.2017 21:14 Praha - Štěrboholská spojka v Praze byla dnes ve směru na Černý Most kvůli nehodě zhruba tři hodiny…

Na D1 havarovala cisterna, mléko a nafta stekly do rybníka - anotační foto

Na D1 havarovala cisterna, mléko a nafta stekly do rybníka

04.03.2017 17:45 Aktualizováno Vyškov - V noci na dnešek havarovala na D1 nedaleko Vyškova cisterna s mlékem, řidič utrpěl lehké…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama