Na palubě zříceného airbusu byli tři Slováci

Praha - Tři muži ze Slovenska cestovali airbusem společnosti Air France, který se v pondělí zřítil během letu z Brazílie do Paříže. Při své návštěvě České republiky to v úterý pro Českou televizi uvedl slovenský ministr zahraničí Miroslav Lajčák.

Přidejte svůj názor

371

"Mohu potvrdit, že na palubě byli tři občané Slovenské republiky, jednalo se o muže," řekl Lajčák. "Jsme ve spojení s jejich rodinami, snažíme se jim zajistit cestu do Paříže," dodal slovenský ministr.

Ten nevěří, že by se podařilo někoho z cestujících zachránit. "Obávám se, že není žádná šance na jejich přežití," dodal Lajčák.

Airbus společnosti Air France s 228 lidmi na palubě se v pondělí ztratil poblíž brazilských břehů do Atlantského oceánu. Více než třetinu počtu pasažérů tvořili Francouzi. Francouzská byla i dvanáctičlenná posádka letadla.

Brazilská vláda vydala prohlášení, podle něhož se letadlo ztratilo z civilních i vojenských radarů po třech a půl hodinách letu ve 3.33 SELČ u severobrazilského pobřeží. Naposledy ho zaregistrovali na radaru v Recife.

Francouzské ministerstvo dopravy uvedlo, že zprávy o letadle přestaly přicházet ve 4.20 SELČ.

Let AF 447 společnosti Air France startoval z letiště v Riu v neděli 19.00 místního času (24.00 SELČ) a na letišti Roissy-Charles de Gaulle u Paříže měl přistát v pondělí v 11.15.

Pokud se záchranářům nepodaří najít nikoho živého, půjde o největší ztrátu na lidských životech při havárii letadla společnosti Air France.

Air France je největší evropská let společnost, která se v roce 2004 spojila s nizozemskou KLM. Patří do letecké skupiny SkyTeam, jejíž součástí jsou i České aerolinie.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušila vám firma Ryanair let? Přečtěte si, na jakou náhradu máte nárok

20.09.2017 13:21 Praha - Cestující ze zrušených letů Ryanairu do Londýna mají nárok na náhradu 250 eur (6500 korun),…

Aerolinky Ryanair zveřejnily seznam zrušených letů, včetně Prahy a Brna

19.09.2017 16:12 Aktualizováno Dublin/Praha/Brno - Irská společnost Ryanair, která hodlá v příštích týdnech rušit až 50 letů denně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama