Letiště v Praze začne kontrolovat kufry kvůli výbušninám. Pořiďte si speciální zámky

Praha - Cestující se musejí od pondělí připravit na změny při odbavování na letišti v Praze. Bezpečnostní pracovníci nově mohou začít otevírat namátkou vybraná zavazadla a hledat v nich pomocí stěru z jejich obsahu stopy po manipulaci s výbušninami.

Přidejte svůj názor

Letiště Václava Havla Praha

Od opatření, které je běžné například na letištích v USA nebo sousedním Německu, si letiště slibuje vyšší bezpečnost cestujících. V Česku platí od loňského března první stupeň ohrožení terorismem, který občany nabádá ke zvýšené bdělosti a představuje nejnižší z možných ohrožení. 

Vybrané zavazadlo bezpečnostní pracovník otevře, získá stěrem z jeho obsahu kontrolní vzorek a v detektoru prověří možnou kontaminaci výbušným materiálem. Celý proces se uskuteční na specializovaném pracovišti pod stálým dohledem kamer.

Cestujících se tento postup nijak nedotkne, během samotné kontroly nebudou přítomni a o jejím provedení se dozvědí podle pásky s upozorněním, kterou bude zapečetěno.

Pražské letiště odbaví ročně 13 milionů cestujících a denně v průměru 20 tisíc zavazadel (v létě dvojnásobek). Zavazadel kontrolovaných na přítomnost výbušnin bude jen malá část v řádech promile. Aby bylo možné předejít poškození zavazadel nebo zámků, doporučilo letiště používat certifikované takzvané TSA zámky, které jsou označeny znakem červeného diamantu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína a Rusko budou vyrábět velké dopravní letadlo, má konkurovat Boeingu

22.05.2017 14:11 Aktualizováno Peking/Moskva - Čínský státní podnik Commercial Aircraft Corporation of China (COMAC) a ruská…

Letiště Praha už kontroluje stopy výbušnin v kufrech. Co to znamená pro…

15.05.2017 16:59 Aktualizováno Praha - Pražské Letiště Václava Havla od dnešních 06:00 začalo namátkově kontrolovat zavazadla…

Prahu s Čínou má spojit další letecká linka

13.05.2017 17:31 Peking - Český ministr dopravy Dan Ťok dnes jednal s předsedou čínského úřadu civilního letectví…

Soud EU v kauze dvou Čechů: Srážkou s ptákem nemůže přepravce zdůvodnit…

04.05.2017 12:31 Lucemburk - Evropský soud se dnes vyjádřil k případu dvou českých občanů, kteří kvůli více než…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama