Česko jako letecká velmoc? Vláda schválila strategický plán

Praha - Tuzemská letiště odbaví za jediný rok o něco více cestujících, než je počet obyvatel Česka. Do dvaceti let by to však mohl být až téměř trojnásobek. Vyplývá to ze strategického dokumentu, který před pár týdny schválila vláda. Píše o tom dnešní MF Dnes.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Letiště Václava Havla Praha

Takový nápor však nynější tuzemské letecké přístavy nezvládnou. Proto se musí poměrně radikálně přestavět, aby zvýšily svou kapacitu, upozorňuje list.

Navíc k současným pěti českým městům, která jsou již na mezinárodní civilní leteckou síť napojena, přibudou další. Největší ambice mají České Budějovice či středočeské Vodochody, které by mohly trochu odlehčit pražskému Letišti Václava Havla.

Rozsáhlá modernizace však čeká také letecké přístavy v Pardubicích, Karlových Varech, Brně, ale i v Praze, kde dnes odbaví téměř pětadevadesát procent všech cestujících v zemi a kde má do deseti let vzniknout úplně nová vzletová a přistávací dráha.

Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) předpokládá, že v roce 2030 bude na pravidelných mezinárodních linkách celého světa přepraveno šest miliard cestujících. Před pěti lety to přitom bylo "jen" 2,7 miliardy lidí.

Tento nárůst se promítne i v Evropě, i když ne tak dynamicky jako v jiných částech světa. Nicméně dle expertů je možné, že počet cestujících v Česku stoupne na 27 milionů.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor vyvrcholil: American Airlines končí dohodu s aerolinkami Blízkého…

13.07.2017 13:56 Aktualizováno Fort Worth - Společnost American Airlines už dlouho vede obchodní spor s Qatar Airways a Etihad…

Aerolinky Ryanair ruší plán létat na Ukrajinu

11.07.2017 13:00 Dublin/Kyjev - Irská společnost Ryanair zrušila plánované zahájení letů do dvou ukrajinských…

Cestující z Kuvajtu do USA už mohou také do letadla s notebooky

10.07.2017 08:48 Kuvajt - Kuwait Airways následují aerolinky Emirates, Etihad, Qatar Airways a Turkish Airlines a…

V letadle do USA bez notebooku? Přísný režim zrušily už troje aerolinky

05.07.2017 11:00 Ankara - Protiteroristická opatření, která postihla přímé lety mezi osmi převážně muslimskými…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Dopravy

reklama
reklama